StartO nasMedia

W TOK fm o opiece nad zwierzętami

Opublikowano w Blog sobota, 04 lipiec 2015 00:00 0

I ponownie nasza Ania Jakubik pojawiła się w mediach. Tym razem została zaproszona do radia TOK FM, żeby porozmawiać o istotnym w czasie wakacje temacie - porzucaniu zwierząt. Skala zjawiska nadal jest ogromna mimo wielu możliwości zapewnienia swoim zwierzętom opieki np. przez powierzenie ich petsitterowi, albo umieszczeniu na czas wyjazdu w hotelu dla psów lub kotów.

Bądźmy odpowiedzialni za  zwierzęta, które przyjęliśmy pod swój dach.

Monika Marciniak

Petsitter Anna Jakubik w TVP Warszawa

Opublikowano w Blog poniedziałek, 06 lipiec 2015 00:00 0

Nasza petsitterka Ania Jakubik aktywnie działa na rzecz bezdomnych zwierząt. Jest między innymi wolontariuszką akcji "Adoptuj Warszawiaka", która służy promocji psów z Warszawskiego Schroniska na Paluchu i samej idei adopcji zwierząt. Akcja Adoptuj Warszawiaka związana jest z wizytami podopiecznych warszawskiego schroniska dla zwierząt w charakterystycznych miejscach miasta. Psy pojawiały się już z wolontariuszami m.in na Placu Zamkowym, przy Pałacu Kultury i Nauki i na Polach Mokotowskich. W kolejnych miesiącach poznać je będzie można (i adoptować :) )między innymi przy fontannach na Podzamczu i w Ogrodzie Zoologicznym. Dokładne terminy i lista spotkań dostępne są na stronie http://www.napaluchu.waw.pl/adoptuj_warszawiaka/kalendarz/

W ramach obchodów Dnia Psa i odbywającego się przy tej okazji spotkania akcji "Adoptuj Warszawiaka" na Polach Mokotowkich, Ania została zaproszona do programu Zestaw Powiększony TVP Warszawa. Razem z nią o bezdomności, porzuceniach, adopcjach i wolontarystycznej pracy na rzecz zwierząt opowiadali Piotr Machalica i Piotr Piasecki - koordynator akcji Wiecy Małym.

Program można obejrzeć na stronie TVP Warszawa http://warszawa.tvp.pl/20642285/27062015 (poprzedzają go dość dlugie reklamy, a temat zwierząt rozpoczyna się w 24 minucie)

z pozdrowieniami
Monika

Opieka nad zwierzętami w Czwórce

Opublikowano w Blog piątek, 10 lipiec 2015 22:18 0

W ostatnich dniach czerwca zostałyśmy zaproszone z naszą Karoliną Kot - Kotkiewicz do udziału w nagraniu audycji dla Czwórki, czyli Programu Czwartego Polskiego Radia. Audycja dotyczyła nietypowych zawodów, które mogą być wykonywane przez młodych ludzi. Została wyemitowana 29 czerwca.

 

Ania Jakubik w Dzień Dobry TVN

Opublikowano w Blog środa, 25 luty 2015 12:52 0

Nasza opiekunka - petsitterka Ania Jakubik, wzięła udział w realizacji reportażu dla programu Dzień Dobry TVN, o opiece nad zwierzętami. Jako czterołapa gwiazda małego ekranu wystąpiła Kropka, nasza stała podopieczna, z którą Ania spaceruje codziennie po warszawskim Ursynowie.

 

 

W programie mówiono m.in. o tym dlaczego opiekunki zwierząt są tak potrzebne, jakie są motywacje do wybrania takiego zawodu oraz o tym jak przebiega współpraca właściciela z opiekunem zwierząt. O tym ostatnim aspekcie kilka słów powiedziała pani Agnieszka, właścicielka naszego kolejnego stałego podopiecznego Buddiego, którego Ania wyprowadza na spacery od szczeniaczka.

Nagranie reportażu dostępne jest na stronie programu Dzień Dobry TVN >>>

 

 

z pozdrowieniami
Monika Marciniak

 

Dogsway w Pulsie Biznesu

Opublikowano w Blog wtorek, 24 luty 2015 09:34 0

"Wciąż przybywa firm, które wiążą swoją działalność z czworonogami. Psie i kocie spa, baseny, sale treningowe, hotele dla zwierząt i szeroka gama produktów oraz gadżetów dla milusińskich – tutaj konkurencja jest coraz większa. Okazuje się jednak, że najtrafniejsze i wciąż niszowe mogą być pomysły najprostsze, np. pet sitting – bardzo popularny w Stanach, w Polsce wciąż mało rozwinięty."

Tak zaczyna się publikacja o naszej Firmie w dzienniku Puls Biznesu, w całości zajmującym się tematyką biznesową.

O ile od zawsze jesteśmy dumni z naszej pracy w kontekście profesjonalizmu, najwyższych standardów w opiece nad zwierzętami i kontaktu z ich właścicielami. Co wyraźnie dostrzegają nasi klienci, potwierdzając to doskonałymi referencjami, oraz stałą i nieprzerywaną współpracą. Tak równie mocno cieszy nas zainteresowanie i docenienie tego co i jak robimy, przez szanowane, biznesowe media. Efektem wywiadu którego udzieliłam Pulsowi Biznesu jest artykuł, który ukazał się w gazecie i portalu pb.pl, 19 lutego 2015r.

Poniżej skany artykułu, który można przeczytać po powiększeniu.

Rozmowa: Niania potrzebna czyli petsitter

Opublikowano w Blog poniedziałek, 01 lipiec 2013 09:51 0

Niedawno poznałam redakcje portalu Miliony Przyjaciół. Z rozmowy o pracy petsittera, o opiece nad psami i kotami, powstał wywiad. A sam portal chociaż młody, skupia ludzi z pasją. Pojawiają się tam wartościowe teksty - felietony, historie, opowieści, wywiady. Bez nic nie wnoszącej miałkości. Mało jest takich miejsc w internecie, więc tym bardziej lubię tam zajrzeć i poczytać.